Місто Броди включено до Списку історичних населених місць України як населений пункт, в якому збереглася планувальна система ідеального міста XVII ст. та значна кількість об’єктів історико-культурної спадщини XVII – поч. ХХ ст.

До Державного реєстру пам’яток архітектури національного значення у Бродах включено 3 об’єкти,  а до списку пам’яток архітектури місцевого значення – 29 об’єктів. У місті є 6 пам’яток історії, 4 пам’ятки монументального мистецтва та 2 пам’ятки археології. Крім цього, ряд об’єктів пропоновані до включення до Державного реєстру, зокрема, пам’ятки монументального мистецтва – 6, пам’ятки архітектури – 11, пам’ятки археології – 1.

Згідно з прийнятим у 2014 р. Історико-архітектурним опорним планом Бродів, понад 50 об’єктів включено до рядових історичних будівель та споруд (фонової історичної забудови). Чимало історико-культурних об’єктів міста другої половини ХІХ – початку ХХ століття розташовані у передмістях Бродів – Білі та Червоні казарми, Шваби, Старі Броди – і потребують окремих досліджень краєзнавців та науковців.