На днях побачило світ монографічне дослідження відомого науковця, археолога, доцента кафедри археології Львівського національного університету ім. Івана Франка, уродженця Брідщини Ярослава Онищука.

Онищук Я. І. Населення Західної Волині та Західного Поділля у першій половині І тис. н. е.: культурно-історичний аспект : монографія / Я. І. Онищук.  – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2018. –  568 с. + вкл.

    Як відомо, Ярослав Іванович тривалий час займається дослідженням поселень вельбарської та черняхівської культур у верхніх течіях річок Ікви, Серету і Стиру. Також він досліджував пам’ятку Карів-І на Західному Побужжі. Науковець є автором понад 150 статей з археології України, військової археології та історичного краєзнавства.
     У виданій монографії розглянуто культурно-історичні процеси на території західних районів Волині та Поділля у першій половині І тис. н. е. Визначені основні напрямки міграцій і шляхи розселення слов’янської, гето-дакійської та германської людності, контактні зони, що сформувалися на цих теренах унаслідок тривалої комунікації різноетнічних племен. Через призму розвитку матеріальної та духовної культури пшеворського, липицького, зубрицького, вельбарського та черняхівського населення розглянуто особливості проживання, побуту, господарства, поховальної обрядовості, а також взаємовідносини цих спільнот з провінційно-римським світом. Окрему увагу звернено на культурно-історичні процеси, що відбувалися у верхів’ях рік Іква, Стир і Серет на Волино-Подільському пограниччі. В монографії, поміж іншим, описано багаторічні археологічні дослідження пам’яток римського часу, які автор проводив на території Бродівського р-ну Львівської області (в околицях м. Броди (ур. Заставки), сіл Дудин, Попівці, Накваша, Малинище, Суховоля та ін.) та матеріали з фондів Бродівського історико-краєзнавчого музею.
     Книгу рекомендовано для археологів, істориків, краєзнавців та усіх, хто цікавиться давнім історичним минулим України.

Ще нема коментарів.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікованою. Обов’язкові поля позначені (*).

Можна використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>