Житловий будинок, поч. ХІХ ст.

(Теперішня будівля походить з ІІ пол. ХІХ ст. – поч. ХХ ст.).

Об’єкт був включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівської облвиконкому №280 від 21.05.1991 р. і отримав №1756-м (адреса: вул. В.Стуса, 6). Пам’ятка належить до комунальної та приватної власності.

img_9727Будинок розташований на схід від пл. Ринок, на розі вул. Вірменська – В.Стуса. Прямокутна в плані, двоповерхова, з пивницями крита двосхилим дахом. Вхід до будівлі розміщений з південної сторони (з внутрішнього двору). На фасаді В.Стуса по всій довжині влаштовано балкон, опертий на залізобетонні консолі. Другий поверх членований пілястрами, які завершуються ліпними капітелями. Південний та західний фасади споруди вінчаються розвинутим ліпним карнизом. Огорожа балкону та декор Першого поверху втрачені. Цінними в будівлі є система склепінь першого поверху та пивниць, які походять від попередніх будинків сер. XVIIІ ст.

Споруда є цінним архітектурним та містобудівельним елементом композиції кварталу, яка формує історичне середовище ядра міста. Хоча, пам’ятку відносять до стилю еклектизму, вона радше представляє цікавий зразок неокласицизму.