Житловий будинок. к. XVII-XVIIІ ст.

(За зовнішніми ознаками споруда вказує на І пол. ХІХ ст.)

Об’єкт був включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівської облвиконкому №280 від 21.05.1991 р. і отримав №1746-м  (адреса: вул. Академіка В.Щурата, 1).

img_9740(Слід зазначити, що у 1996 р. під час виготовлення паспортів пам’яток місцевого значення у Бродах, у зв’язку із перейменуванням вулиць та площ міста, даний об’єкт сплутали з кам’яницею за  адресою вул. Стуса, 7а і паспорт виготовили для неї, чим самим надали цій останній будівлі статусу пам’ятки архітектури місцевого значення). Пам’ятка належить до комунальної власності.

Будівля розташована у східній частині кварталу у межах червоної лінії вул. Академіка В.Щурата. «П» подібна в плані, три двоповерхова з двосхилим дахом. (Третій поверх добудований в радянські часи). Фасад без декору, наявні лише класицистичні сандрики над вікнами другого поверху. По центру фасаду на рівні другого поверху розташований металевий балкон з декоративною огорожею на металевих кронштейнах. До будинку влаштовані два аркові входи. Один – головний з вул. Ак. В.Щурата, другий бічний з старовинною дерев’яною окутою бляхою брамою. Будинок має пивниці. Пам’ятка представляє епоху класицизму у Бродах.