Палац графів Тишкевичів, 1912 р.

Об’єкт був включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівського облвиконкому №330 від 24.06.1986 р. і отримав охоронний №678-м. Адреса: вул. Низька,15.

img_9448Споруда знаходиться в центральній частині колишнього села Старі Броди, з відхиленням від червоної лінії забудови вул. Низької, окремостояча, одноповерхова з використаним цокольним поверхом, крита чотирисхилим дахом. Споруда центрально осьова, з коридорною структурою плану. Головний вхід виділений виступаючою колонадою тосканського ордеру, що підтримує кам’яний балкон мансардового поверху, з виділеним мурованим, рустованим входом на балкон, який завершено фігурним фронтоном, оздобленим профільованим карнизом та пілястрами. Тимпан фронтону декорований ліпними елементами рослинного характеру. Балясини балкону виконані з кам’яного литва. Пілястри першого поверху рустовані. Віконні прорізи з обрамленням.

Палац, який належав графині Тишкевич було збудовано у 1912 р., натомість, старий менший, що стояв ближче до вулиці розібрано. В часи ІІ світової війни споруда зазнала руйнації, але була належним чином відреставрована. Зараз тут знаходиться контора Бродівського держлісгоспу. Пам’ятка являє собою яскравий приклад палацового мистецтва поч. ХХ ст., виконаного у стилі неокласицизму