Будівля колишнього готелю «Європа» кін. XVIIІ – поч. ХІХ ст.

Будівля колишнього гоелю «Європа»

Будівля колишнього гоелю «Європа»

Об’єкт був включений до Державного реєстру пам’яток архітектури рішенням Львівської облвиконкому №280 від 21.05.1991 р. і отримав охоронний №1763-м (адреса: вул. 22 Січня, 16). Пам’ятка перебуває у комунальній власності

Споруда знаходиться на схід від центральної частини міста на розі вул. 22 Січня, 16 – Т.Шевченка. Прямокутна в плані з виділеною на фасаді колонадою тосканського ордеру та арочним входом. Об’ємно-просторова композиція – центрально осьова. Споруда двоповерхова з чотирисхилим дахом. Головний фасад рустований, другий поверх розділений карнизом. Віконні прорізи оздоблені ліпним обрамленням з трикутними та півкруглими аттиками. По центральній осі другого поверху знаходиться балкон з металевою огорожею. В інтер’єрі розміщені тримаршеві забіжні сходи з півциркульним перекриттям.

Готель «Європа» на поштівці поч. ХХ ст.

Готель «Європа» на поштівці поч. ХХ ст.

Споруда збудована в І пол. ХІХ ст. Сучасного вигляду набрала на поч. ХХ ст. Певний час тут знаходився відомий у місті готель «Європа». З к. 1930-х рр. використовувалася для потреб українського бізнесу. Після Другої світової війни тут розмістився військовий штаб, а потім райвійськкомат. Споруда є цікавим зразком неокласицизму у Бродах.