Житловий будинок, поч. ХХ ст.

Об’єкт був включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівської облвиконкому №280 від 21.05.1991 р. і отримав охоронний №1745-м (адреса: вул. Просвіти, 6). Пам’ятка перебуває у комунальній та приватній власності.

img_9511Споруда розташована у східній частині історичного ядра міста на розі вул. Просвіти та М.Коцюбинського. «Г»-подібна в плані, триповерхова, з пивницями, крита трисхилим дахом. Головний фасад членований пілястрами. Головний вхід оздоблений обрамленням з еліпсоїдним вікном в горі. На фасаді виділено два еркери, які поєднані балконами на рівні першого та третього поверхів. Характерним елементом фасаду є потрійні вікна по всіх поверхах. Пластика фасадів вирішена за рахунок площин, що западають. На боковому фасаді другого та третього поверхів розміщені фігурні балкони з металевою огорожею.

Кам’яниця була збудована на поч. ХХ ст. У 1967 р. мансардний дах був перебудований у третій поверх. Оригінальним елементом інтер’єру кам’яниці є металеві сходи. Пам’ятка являє яскравий приклад сецесії у Бродах.