Житловий будинок, поч. ХХ ст.

(вілла Яна Вольніка)

Об’єкт був включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівської облвиконкому №280 від 21.05.1991 р. і отримав №1747-м (адреса згідно Державного реєстру: вул. М.Коцюбинського, 12 (Насправді має бути: вул. М.Коцюбинського, 14)). Пам’ятка належить до комунальної та приватної власності.

img_9500Споруда розташована на схід від центральної частини міста, на розі вул. М.Коцюбинського – Пластунів. Об’ємно просторова композиція будівлі вирішена у комбінованій системі плану зі зміщенням одно та двоповерхового об’ємів. Споруда має пивниці під цілим об’ємом. Крита складним за формою дахом. У південно-східній частині виступає тераса, огороджена металевою решіткою. Пластика фасадів вирішена за рахунок виступаючих та западаючих об’ємів, вузьких спарених віконних прорізів, об’єднаних сандриками та підвіконними карнизами, а також арочних віконних та дверних прорізів, оздоблених ліпним обрамленням та рустами.

Пам’ятка збудована на поч. ХХ ст. і являє собою приклад сецесійної вілли. У міжвоєнний період вона належала польському державному нотаріусу Яну Вольніку. Зараз споруда перетворена на кількаквартирний будинок.

Пам’ятка є оригінальним прикладом празької сецесії і тісно пов’язана з історією краю в період ХХ ст.