Бродівська міська рада

Бродівська гімназія імені Івана Труша

Комунальна установа “Бродівський історико-краєзнавчий музей” Бродівської міської ради

 

Інформаційний лист

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 

Запрошуємо Вас до участі у IV науково-теоретичній конференції «Гімназія в Бродах: від минувшини до відродження», яка присвячена 25-річчю відродження гімназії.

Гімназія у Бродах має понад 150-літню освітню традицію. Будучи заснованою ще в часи Австрійської імперії, ця установа продовжувала свою діяльність до початку Другої світової війни. Про тогочасні досягнення гімназії в Україні та поза її межами може свідчити плеяда відомих випускників. Це митці І. Труш, М. Федюк, А. Попель, В. Дайчак; літератори О. Роздольський, В. Хронович, Й. Рот, В. Ящун, Л. Бучковський; діячі українських національно-визвольних змагань М. Тарнавський, П. Федун та ін. Також в цей час тут працювали знані представники української гуманітарної науки  І. Кокорудз, В. Щурат та І. Созанський.

В радянський період та в перші роки Незалежної України в стінах колишньої гімназії діяла українська середня школа. В свій час її учнями були скульптор Б. Романець та співак М. Шуневич, доктори фізико-математичних наук, професори Я.Дутчак та О.Шпотюк, доктор технічних наук, професор П.Ясній, поет, перекладач Я.Павлюк. У 1997 р. завдяки старанням небайдужих людей, справжніх патріотів краю та України гімназія у Бродах відновила свою роботу. У 1999 р. закладу присвоєно ім’я Івана Труша. За свою відносно коротку історію гімназія і надалі продовжує забезпечувати високий освітній рівень здобувачів освіти.

Одним із багатьох різновидів діяльності навчального закладу є проведення ювілейних конференцій, метою яких є представлення для широкого кола громадськості нових досліджень з історії гімназії та життєпису пов’язаних з нею відомих людей.

Конференція відбудеться в приміщенні гімназії 17 червня 2022 р.

Робота заходу буде організована за такими напрямками:

  1. «Гімназія в ІІ пол. ХІХ – І пол. ХХ ст.»
  2. «Середня школа сер. – кін. ХХ ст.»
  3. «Відроджена гімназія кін. ХХ – поч. ХХІ ст.»
  4. «Непересічні особи в історії гімназії»

 

Офіційна мова конференції – українська.

 

Заявку на участь у роботі конференції (назва теми, прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи, науковий ступінь, вчене звання, домашня (робоча) адреса, № тел., e-mail),текст статті та ілюстраціїпросимо надсилати до 1 травня 2022 р. на електронну пошту: naum2109@ukr.net, yuriymelnyk@brodyg.ukr.education

Контактні особи: директор Юрій Мельник (0997705440); вчитель історії Андрій Корчак (0662552548; 0963937418).

Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику до початку конференції.

Вимоги до оформлення статті:

Обсяг тексту –до 10 сторінок та 5 ілюстрацій.

Ілюстрації та підписи до них подаються окремо від основного тексту.

Вгорі справа: прізвище, ім’я, нижче – посада, місце роботи, назва міста: курсив.

Назва статті –посередині великими літерами.

Текст – Microsoft Word; шрифт – TimesNewRoman, кегль – 14; параметри оформлення сторінки: верхній і нижній береги – 2 см, лівий – 3 см, правий – 1,5 см; інтервал між рядками –1,5. У кінці статті – пронумерований список літератури, посилання в тексті – у квадратних дужках напр. [1, с. 20] (Джерела та література) кегль – 10, інтервал між рядками – 1.

 

Оргкомітет залишає за собою право відхиляти доповіді, які не відповідають вимогам та тематиці конференції.

Проїзд, проживання – коштом учасників конференції.

Будемо вдячні Вам за поширення цієї інформації серед колег.

 

Оргкомітет

Ще нема коментарів.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікованою. Обов’язкові поля позначені (*).

Можна використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>