16 червня 2017 р. відбулася ХІ наукова краєзнавча конференція «Брідщина – край на межі Галичини й Волині», у якій взяли участь науковці та краєзнавці з Львівщини, Тернопільщини та Рівненщини, Житомирщини. Цьогорічна конференція була приурочена 100-річчю від дня народження видатної діячки ОУН Галини Столяр (1917-1942). Адже, як відомо, вшановуючи свою землячку Бродівська районна рада проголосила 2017 – роком Галини Столяр.
Традиційно захід розпочався з благословення і молитви, які виголосив о. Богдан Вихор – настоятель храму Пресвятої Богородиці Владичиці України, голова ГО «Край». Після привітального слова від представників районної і міської влади директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук ознайомив учасників конференції з результатами культурного проекту «Громада та полікультурна історична спадщина Бродів: потенціал, взаємодія, перспектива», що реалізувався ГО «Край» за фінансування Європейського Союзу і Асоціації агенцій місцевої демократії (ALDA, Франція) у місті Броди в рамках міжнародної програми «CHOICE: культурна спадщина і сучасність». Присутні на заході переглянули промоційний фільм «Броди», виготовлений в рамках проекту. Незмінна ведуча заходу Надія Степура, завідувач відділу обслуговування центральної районної бібліотеки, презентувала книжку «Броди. Міська абетка», видану в рамках проекту, яку кожен з учасників конференції отримав як подарунок від ГО «Край».
Однією з ключових доповідей став виступ краєзнавця, журналіста Михайла Шишки «Незламна духом» про Галину Столяр.
Після невеличкої перерви на каву робоче засідання конференції розпочалося з презентації науково-популярного журналу «Наша спадщина», присвяченому питанням охорони і збереження пам’яток історії та культури. Її провів головний редактор квартальника Андрій Левик. Під час презентації виступили члени редколегії журналу: історик Іван Сварник, який також ознайомив присутніх з архівними матеріалами з історії Брідщини; та доктор історичних наук Андрій Гречило, котрий розповів також про питання розвиту української геральдики. Редколегія видання закликала учасників заходу до співпраці й запропонувала подавати свої наукові доробки до журналу «Наша спадщина».
Авторський краєзнавчий проект про с. Підгірці представив присутнім голова громадської організації «Шолом-Підгірці» п. Ігор Кавич. Він розповів про інтерактивний проект з картою села, де відображено кожне обійстя Підгірців до Другої світової війни. Додаткові позначки, документи і фотоархів розповідають про долю кожної родини.
Наукову роботу конференції продовжив виступ кандидата історичних наук, доцента кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. Івана Франка Ярослава Онищука «Деякі підсумки дослідження багатошарового поселення Броди-І у верхів’ях р. Стир». До речі, Ярослав Онищук був ведучим робочої частини конференції.
Слід зазначити, що серед доповідачів були люди різного віку: від студента 1 курсу і до поважних краєзнавців 87–річного віку.
На заході висвітлювалися та розглядалися питання археології краю, історії міста Броди і населених пунктів Брідщини, національно-визвольних змагань, постатей краю, пам’яткоохоронної та музейної справи, народознавчих досліджень.
Детальніше із змістом наукових доробків учасників конференції можна ознайомитись у черговому науковому збірнику матеріалів, який був надрукований з невеличким запізненням через певні фінансові проблеми. Однак, завдяки тому, що захід було включено до «Календарного плану заходів з організації відзначення визначних дат суспільно-політичного і культурного життя України, області та району, історичних подій, державних, національних та релігійних свят на 2017 рік у Бродівському районі” та при фінансовій підтримці голови ГО «Шолом-Підгірці» п. Ігоря Кавича чергове видання побачило світ і є доступним для науковців, краєзнавців та усіх зацікавлених осіб. Через деякий час збірник буде розміщено у вільному доступі на нашому сайті: brodyhistory.org.ua, де є деякі попередні наукові випуски.