На початку листопада 2022 р. в історичних дослідженнях міста Броди сталася непересічна і дуже важлива подія.

4 листопада 2022 р. відбувся прилюдний захист дисертації «Управління та самоврядування міста Броди у кінці XVI–XVIII ст.» за спеціальністю «Історія та археологія» Юрієм Турегою. Результатом захисту стало присудження Спеціалізованою вченою радою Львівського національного університету імені Івана Франка дисертанту ступеня доктора філософії.

Слід зазначити, що Юрієм Турегою були опрацьовані найдавніші документи з історії міста Любич-Броди від 1587 і до 1772 р., це близько 60 актових книг бродівського магістрату ( 8350 аркушів різного формату, написаних старопольською та латинською мовами, різними почерками і різного стану збереження). Ще на поч. ХХ століття частину війтівсько-лавничих та раєцьких книг міста Броди досліджував професор гімназії в Бродах Іван Созанський (1881-1911), який за результатами вивчення написав чудову працю «З минувшини міста Бродів. (Причинки до історії міста в XVII в.)». У новому дослідженні охоплено значно ширший період і опрацьовано всі актові книги, що зберігаються в 24 фонді Центрального історичного архіву України у м. Львів. Хоча науковець обрав лише один з напрямків життя міста даного періоду – управління та самоврядування, однак попри те у роботі з’являється дуже багато нових, невідомих раніше і цікавих фактів з минулого міста Броди.

Ті, хто більше цікавиться історією нашого міста, пам’ятають Юрія Турегу із виступів на наших конференціях «Брідщина – край на межі Галичини й Волині», де відбувалася апробація окремих матеріалів дисертації.

За цим посиланням можна ознайомитися з самою дисертацією Юрія Туреги, подивитися відео процесу захисту, прочитати відгуки рецензентів та опонентів та висновок Спеціалізованої вченої ради.

Сподіваємося в найближчому майбутньому дисертація побачить світ у вигляді опублікованої монографії.

А пану Юрію бажаємо подальших успіхів, наукових здобутків та міцного здоров’я!

 

Василь Стрільчук

Ще нема коментарів.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікованою. Обов’язкові поля позначені (*).

Можна використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>