Впродовж квітня 2016 р. – квітня 2017 р. громадською організацією «Край» в рамках міжнародної програми «CHOICE: культурна спадщина і сучасність» за фінансової підтримки ЄС та Асоціації агенцій місцевої демократії (ALDA, Франція) при сприянні Бродівської міської ради реалізовувався проект «Громада та полікультурна історична спадщина міста Броди: потенціал, взаємодія, перспектива». Метою цього проекту була активізація громади у справі збереження історико-культурної спадщини нашого міста та напрацювання плану подальших дій у цій сфері. За результатами численних заходів проекту, опитувань, обговорень та відгуків у соціальних мережах більшість активних громадян Бродів вважає ключовим елементом історико-культурного спадку міста – Бродівський замок.
Відомо, що Бродівський замок (фортеця) – це видатна пам’ятка архітектури національного значення на території міста, що на сьогоднішній день знаходиться у занедбаному стані. Це один з основних об’єктів історико-культурної спадщини нашого міста, який репрезентує його давню історію, є невід’ємною частиною забудови ідеального міста-фортеці, а також символом м. Броди. Водночас сучасний стан пам’ятки є вкрай незадовільним і, окрім того, небезпечним для жителів і гостей нашого міста.
Враховуючи вищезазначене, просимо Бродівську міську раду, на території якої знаходиться пам’ятка, виступити ініціатором та організувати робочу групу з представників виконкому та депутатського корпусу міської ради, представників Бродівської РДА і Бродівської районної ради, із залученням депутатів Львівської обласної ради, Верховної ради України, краєзнавців, науковців, архітекторів, інших фахівців, громадських активістів та зацікавлених осіб для напрацювання плану дій щодо порятунку пам’ятки, а також вироблення дієвої стратегії щодо реалізації визначених заходів.
Серед першочергових завдань, які стоять перед громадою міста Броди і району на даний час, вбачаємо:
- визначення умов використання громадою міста даного об’єкта (юридичний аспект проблеми);
- вжиття першочергових протиаварійних заходів з метою забезпечення безпеки жителів і гостей міста;
- напрацювання плану дій щодо підготовки проектно-кошторисної документації;
- визначення основних шляхів залучення коштів для збереження та ефективного використання пам’ятки для потреб брідської громади.
Члени ГО «Край» готові долучитися до порятунку пам’ятки національного значення Бродівського замку шляхом участі в робочих зустрічах та нарадах, організації заходів із підтримки, збереження, промоції пам’ятки, підготовці проектних заявок для пошуку фінансування робіт із збереження та ревіталізації унікального об’єкта нашого краю та реалізації підтриманих проектів.