Впродовж квітня 2016 р. – квітня 2017 р. громадською організацією «Край» в рамках міжнародної програми «CHOICE: культурна спадщина і сучасність» за фінансової підтримки ЄС та Асоціації агенцій місцевої демократії (ALDA, Франція) при сприянні Бродівської міської ради реалізовувався проект «Громада та полікультурна історична спадщина міста Броди: потенціал, взаємодія, перспектива». Метою цього проекту була активізація громади у справі збереження історико-культурної спадщини нашого міста та напрацювання плану подальших дій у цій сфері. За результатами численних заходів проекту, опитувань, обговорень та відгуків у соціальних мережах більшість активних громадян Бродів вважає ключовим елементом історико-культурного спадку міста – Бродівський замок.­­­

Відомо, що Бродівський замок (фортеця) – це видатна пам’ятка архітектури національного значення на території міста, що на сьогоднішній день знаходиться у занедбаному стані. Це один з основних об’єктів історико-культурної спадщини нашого міста, який репрезентує його давню історію, є невід’ємною частиною забудови ідеального міста-фортеці, а також символом м. Броди. Водночас сучасний стан пам’ятки є вкрай незадовільним і, окрім того, небезпечним для жителів і гостей нашого міста.

Враховуючи вищезазначене, просимо Бродівську міську раду, на території якої знаходиться пам’ятка, виступити ініціатором та організувати робочу групу з представників виконкому та депутатського корпусу міської ради, представників Бродівської РДА і Бродівської районної ради, із залученням депутатів Львівської обласної ради, Верховної ради України, краєзнавців, науковців, архітекторів, інших фахівців, громадських активістів та зацікавлених осіб для напрацювання плану дій щодо порятунку пам’ятки, а також вироблення дієвої стратегії щодо реалізації визначених заходів.

Серед першочергових завдань, які стоять перед громадою міста Броди і району на даний час, вбачаємо:

  • визначення умов використання громадою міста даного об’єкта (юридичний аспект проблеми);
  • вжиття першочергових протиаварійних заходів з метою забезпечення безпеки жителів і гостей міста;
  • напрацювання плану дій щодо підготовки проектно-кошторисної документації;
  • визначення основних шляхів залучення коштів для збереження та ефективного використання пам’ятки для потреб брідської громади.

 

Члени ГО «Край» готові долучитися до порятунку пам’ятки національного значення Бродівського замку шляхом участі в робочих зустрічах та нарадах, організації заходів із підтримки, збереження, промоції пам’ятки, підготовці проектних заявок для пошуку фінансування робіт із збереження та ревіталізації унікального об’єкта нашого краю та реалізації підтриманих проектів.

Ще нема коментарів.

Залиште коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікованою. Обов’язкові поля позначені (*).

Можна використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>